Уште еден скандал го тресе Холивуд! Шерон Стоун тужи пејачка поради јавни навреди! (ФОТО)

Пејачката Шанел Вест Кост која се занимава со рап музика издаде спорна песна во 2018 година, а она што и пречело на Шерон Стоун е тоа што повеќе пати било споменато нејзиното име, според нејзините зборови, неприкладно.

Шерон тврди дека младата пејачка сака врз нејзиниот грб да постигне успех и слава.

И самиот наслов на песната „Sharon Stoned“, што во превод значи „пијана Шерон“ е спорен.

 

View this post on Instagram

 

Weekend vibes 😎

A post shared by Chanel West Coast (@chanelwestcoast) on

Поради репутацијата која ја изградила, Шерон вели дека строго го контролира употребата на нејзиното име. Во спотот се појавуваат и сцени кои потсетуваат на филмовите во кои таа глумеше, па и тие се предмет на тужба.

 

View this post on Instagram

 

Rugrats was my favorite cartoon growing up, and Chucky was my fave rugrat 😁 Which rugrat was your fave? Hoodie @fashionnova

A post shared by Chanel West Coast (@chanelwestcoast) on

Пејачката ќе одговара поради нелојална конкуренција и кршење на правото на јавно објавување. Шерон бара од Шанел да престане да го користи нејзиното име во иднина, како и паричен надоместок во сума која ја заработила од изведувањето на спорната песна.

Прочитајте и...  Свежа кожа - ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Меѓутоа пејачката тврди дека песната ја направила во соработка со актерката и дека таа била упатена за целиот процес. Таа изјавила дека е многу разочарана.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат