УШТЕ ЕДЕН МАСАКР на Патишка Река, скопско (ФОТО)

Дека Македонија допрва ќе се справува со проблеми поради недостиг на зелени површини, полека но сигурно, на сите ни станува јасно. Сепак, ни овој факт не ги мотивира граѓаните на нашата земја, пред се, да ја почитуваат природата и нејзините благодети. Вчера на Фејсбук страницата „Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit“ се појави видео за кое се тврди дека докажува оти масовно се сечат дрвја на Шар Планина од страна на дрвокрадци. Видеото создаде револт, и во него се повикува на бунт против дрвокрадците.

Не помина ни едно деноноќие, а на социјалните мрежи веќе е забележана сеча на дрвја и на Патишка Река.

„Патишка Река, Скопско. Масакар! Направени патишта со тешка механизација за пустошење на масивот Јакупица.“

 

Прочитајте и...  Џорџ Буш: Убиството на Флојд е шокантен неуспех во борбата против расизмот

Прочитај повеќе

Шпанија ги отвора границите за туристите од безбедните земји

Слободен печат

Уредување и разубавување на улицата на Тоше во Крушево

Слободен печат

Трагичен крај на потрагата: Киднапираната мексиканска конгресменка пронајдена мртва

Слободен печат

Авганистан и Талибанците во фокусот на Русија, Кина, Пакистан и САД

Слободен печат

Затворањето на границите ќе ја скрши економијата: Грчките лекари загрижени по пристигнување на заразени патници од Катар

Слободен печат

Во Вашингтон шести ден протести против расизмот и полициското насилство (ВИДЕО

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Инспектори спречени да направат контрола во угостителски објект, внатре бил претседател на политичка партија (ВИДЕО)

Слободен печат

Армијата ќе учествува на мировна операција во Либан

Слободен печат

Фрчкоска: Ја однеле Јанева во ДЗР без никаква најава, не и биле овозможени нејзините права

Слободен печат

Меланија се насмевна по барање на Трамп, повеќе не изгледа како киднапирана покрај него (ВИДЕО)

Слободен печат

Лукашенко ја распушти Владата на Белорусија

Слободен печат

Филипче: Рестрикцијата на движењето дополнително ќе помогне во идентификување на контактите

Слободен печат