Уште девет земји не го ратификувале протоколот за НАТО – Слободен печат
ВестиМакедонија

Уште девет земји не го ратификувале протоколот за НАТО

Претседателот на Собранието, Талат Џафери на денешниот брифинг рече дека уште девет земји не го ратификувале протоколот за членство на нашата земја во НАТО. На овој список се Луксембург, Исланд, Велика Британија, Шпанија, САД, Италија, Холандија, Франција и Турција.

Џафери рече дека според информациите што ги има во сите земји постапките за ратификација се во тек и очекува на есен да завршат.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close