УС Опен: Осака за титулата против Азаренка! (ВИДЕО)

Азаренка во полуфиналето ја елиминираше Серена Вилијамс, а Осака беше подобра од Џенифер Брејди, па така завршната битка на грен слем турнирот УС Опен во женска конкуренција ќе помине без Американки. Викторија Азаренка и Наоми Осака ќе играат во големото финале оваа година. Белорусинката Азаренка после пресврт и голема борба … Продолжи со читање УС Опен: Осака за титулата против Азаренка! (ВИДЕО)