Урнебесно фото, Новак, Рафа и Рожер како старци на Вимблдон – Слободен печат
ОстанатoСпорт

Урнебесно фото, Новак, Рафа и Рожер како старци на Вимблдон

Големата тројка во тенисот повеќе од 15 години доминира и се чини дека сликата нема да се смени уште неколку години.

Најдоброто трио во историјата на тенисот, Рожер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ иако повеќе од 15 години ги „тероризираат“ противниците и се влезени во четвртата деценија од животот, се чини дека сè уште немаат вистинска конкуренција. Тие победија на 53 од последните 64 гран слем турнири, а денеска ќе дојдат и до 54. Трофеј бидејќи во финалето на Вимблдон се среќаваат Федерер и Ѓоковиќ.

Бидејќи се доминантни во однос на конкурецијата, тениските фанови одлучија да се нашалат со големата тројка и направија урнебесна монтажа на која ги прикажува Новак, Рафа и Рожер како ќе изгледаат за 50 години на Вимблдон.

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close