13 C
Скопје

Урнебес во Бугарија: Фудбалски клуб преку Фејсбук бара играчи

Се може да се види во светот на фудбалот посебно во посиромашните земји, а неверојатно е обичен збор посебно за екипите од пониските лиги.
Последниот пример доаѓа од Бугарија каде екипата на Спартак Варна на Фејсбук објави оглас со урнебесна содржина.

Тренерот на екипата објави дека Спартак Варна бара стопер кој знае да игра во формацијата 3-5-2, но и да поседува пасош од земја од Европската унија.
Заинтгересираните тренер да мејл да испратат своја биографија и видео, а потоа клубот ќе одлучи кого ќе повика на проба за чие време гарантира сместување и храна.
Месечната плата е 400 до 500 евра со обезбедено сместување.


Тренерот Киријакос Георгиу исто така пишува дека клубот го презело ново раководство и сака во најкраток рок да се врати во првата бугарска лига.

Поврзани вести

ФОТО: Пирло пред отказ, новиот тренер на Јувентус „фатен“ во Торино?

Слободен печат

ВИДЕО: Мајсторија на Торес за „Пушкаш“, Сити го потврди шампионското славје!

Слободен печат

МЗТ Скопје Аеродром закажа полуфинална пресметка со ФМП Академија

Слободен печат

Одбојкарите по вторпат поразени од европскиот шампион Србија

Слободен печат

Реал Мадрид ќе ја „украде“ желбата на Барселона!?

Слободен печат

Куп: Еуро Никел 2005 го елиминираше Гостивар

Слободен печат

Остави Коментар