Урнебес во Бугарија: Фудбалски клуб преку Фејсбук бара играчи

Се може да се види во светот на фудбалот посебно во посиромашните земји, а неверојатно е обичен збор посебно за екипите од пониските лиги.
Последниот пример доаѓа од Бугарија каде екипата на Спартак Варна на Фејсбук објави оглас со урнебесна содржина.

Тренерот на екипата објави дека Спартак Варна бара стопер кој знае да игра во формацијата 3-5-2, но и да поседува пасош од земја од Европската унија.
Заинтгересираните тренер да мејл да испратат своја биографија и видео, а потоа клубот ќе одлучи кого ќе повика на проба за чие време гарантира сместување и храна.
Месечната плата е 400 до 500 евра со обезбедено сместување.


Тренерот Киријакос Георгиу исто така пишува дека клубот го презело ново раководство и сака во најкраток рок да се врати во првата бугарска лига.

Прочитајте и...  УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Прочитај повеќе

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат