Урнебес на тренингот на германскиот тим, гол навивач ги шокира фудбалерите на Хановер (ВИДЕО)

Фудбалерите на германскиот второлигаш Хановер доживеаја непријатно изненадување кога на еден од последните тренинзи приметија скроз гол навивач.

„Натрапникот“ кој на себе имаше само шорцевилна облека се приближил до заштитната ограда на тренинг центарот, а потоа на кратко се соблече скроз гол, но за брзо се облече и се оддалечил од тренинг оградата.

Медиумите експресно открија дека станува збор за 72-годишниот германски егзибиционист Ернест Вилхем кој има долга историја на слични испади но и казни поради недолично однесување во јавноста.

Прочитајте и...  Глигоров: Се враќам во клубот кој сезонава ја брка титулата!

Прочитај повеќе

Матуиди не е повеќе играч на Јувентус

Слободен печат

Уште еден Македонец во албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Слободен печат

2МФЛ: Лабуништа во првото коло со Кораби, Победа се соочува со Кит Го..!

Слободен печат

После Берлин и Њујорк, откажан маратонот и во Париз!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Антиќ и Гечевски во работна посета на турската кошаркарска федерација

Слободен печат

Играчот на Јувентус Кулушевски на одмор во Охрид (ФОТО)

Слободен печат

Фудбалер на Барселона има коронавирус

Слободен печат

ЛШ: Дали Аталанта ќе го расипе роденденот на ПСЖ?

Слободен печат

Глигоров: Се враќам во клубот кој сезонава ја брка титулата!

Слободен печат

Која екипа има најголеми шанси да ја освои Лига Европа? (ФОТО)

Слободен печат