Урми и млеко за пречек на Иванка Трамп во Мароко (ФОТО)

Деновиве Иванка Трамп е во официјалната посета на Мароко, а таа била дочекана од принцезата на Мароко, која ѝ посакала топло добредојде со урми и млеко, како дел од мароканската традиција.

Instagram

Иванка сакала да се облече во согласност со традицијата на Мароко.

Profimedia

Иванка Трамп предвои акција за помош на жените во земјите во развој преку обука, стекнување вештини, пристап кон капиталот и сопственост на земја. Таа во Мароко се сретнала со жените, мајките, домаќинките, со цел вклучување на жените во економијата.

Profimedia

 

 

Прочитајте и...  Виц на денот: Кавга

Прочитај повеќе

Повеќе од 1.300 жалби за настапот на Шакира и Џеј Ло на Супербол: „Ова е порнографски и срамно!“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Ниту Канада не ги сака Меган и Хари – Полека сите врати им се затвараат!

Слободен печат

Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Слободен печат

Златна Бубамара 2020: Сашко Коцев го „избриша“ подот со РЕКЕТ, Aтиџе запеа пред публиката! (ГАЛЕРИЈА)

Васко Спасоски

Вознемирувачко видео: Бритни Спирс си го скрши стапалото додека танцуваше

Слободен печат

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Русковска се изнасмеа на „Златна Бубамара“- На менито на Сашко Коцев и аферата „Рекет“ (ФОТО)

Слободен печат

Јана Стојановска: Улогата на мајка ми е најинтересна улога со која сум се сретнала

Слободен печат

Хрватски научник пресмета колкави се шансите да починете од коронавирус

Слободен печат

Хороскоп за 28 февруари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник…

Слободен печат

Виц на денот: Кавга

Слободен печат

Ексклузивни фотографии од „Златна бубамара“ – Погледнете како е вечерва во „А1 Арената“ (ФОТО)

Михаило Донев