Уредување и разубавување на улицата на Тоше во Крушево

Во Крушево продолжува уредувањето и разубавувањето на улицата на Тоше во центарот на градот. Голем број волонтерки од Црвен крст и други крушевски здруженија, дел од Платформата за развој на туризмот, продолжуваат со работа на „Улицата на Тоше”.

Според градоначалникот на Општина Крушево Томе Христоски, посебен шарм на улицата и дава што се слушаат песните на Тоше Проески.

– Улицата изгледа прекрасно. Богата е со цвеќиња и „зачинета” е со песните на Тоше. Продолжуваме со работа и убавиот изглед е заслуга најмногу на волонтерите кои работат со наша асистенција. Апелирам до моите сограѓани ова да го чуваме и да го одржуваме заедно,  и улицата на нашиот Тоше да биде најубавата во Крушево, вели Христоски.

Прочитајте и...  Помпео: САД работат на воспоставување дијалог со Северна Кореја

Прочитај повеќе

Грчките демонстранти ја нападнаа полицијата, во тензична атмосфера донесен законот за јавни собири (ВИДЕО)

МИА Агенција

Мајка херој: Пред да загине во пожар – го фрли од тераса тригодишниот син, го фати маринец и го спаси (ВИДЕО)

Слободен печат

Седум судански министри поднесоа оставка

Слободен печат

Дел од Карпош утре без вода

Слободен печат

Шекеринска: Ние не плаќавме за стиропори кои глумат мермер, напротив решивме парите да заминат во малите бизниси

Слободен печат

Моќно торнадо ја погоди Минесота, настрада маж кој работел во гаража (ВИДЕО)

Марина Дамческа

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Врховниот суд на САД донесе важна одлука против Трамп поради која тој збесна

Слободен печат

Кучиња откриваат коронавирус во Обединетите Арапски Емирати

Слободен печат

СЗО ја поддржа теоријата за пренос на коронавирусот преку аеросоли, дадоа нови насоки

Слободен печат

Брнабиќ: Со мирни протести го покажуваме демократскиот капацитет

Слободен печат

Митрески: Нашиот план е до 2024 година да отвориме околу 80 отсто од поглавјата со ЕУ

Слободен печат

Мицкоски: Ние се бориме против оние кои го хушкаат народот за да си делат тендери, да возат „мајбах“

Слободен печат