УРАГАНСКО НЕВРЕМЕ ВО ПРЕСПА – Откорнати дрвја и кровови на куќи (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиМакедонија

УРАГАНСКО НЕВРЕМЕ ВО ПРЕСПА – Откорнати дрвја и кровови на куќи (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се објавени и видеа од големото невреме.

Денеска целата држава е зафатена од силни и обилни дождови, а силното невреме направило вистински хаос во Преспа.

На социјалните мрежи се објавени и видеа од големото невреме, каде може да се забележи дека тоа довело до откронување на дрвја и кровови од куќи.

 

 

„Ова се случи пред половина час во Преспа! Ништо не е поубаво но и пострашно од природата во исто време! Боже, колку многу „природа“, напиша Бојаџи, пишува Јани Бојаџи кој го објавил видеото на Фејсбук.

Од друга страна, еден корисник на Твитер исто така објави видео од невремето во Преспа и пишува дека ситуацијата е страшна, а во хотелот каде што се наоѓа немало струја.

НЕВРЕМЕТО ВО ПРЕСПА направи пустош во автокампот Крани (ВИДЕО)

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close