Ураганот „Зета“ го погоди Њу Орлеанс: Едно лице повредено, 80.000 без струја

Едно лице е повредено во Њу Орлеанс, а повеќе од 80.000 луѓе останаа без електрична енергија по ударот на ураганот „Зета“.

„Зета“ е ураган од втора категорија, со ветер со брзина од 170 километри на час, го погоди Њу Ореланс по штетата што ја направи минувајќу преку јужниот брег на Луизијана.

Прочитајте и...  Етиопскиот премиер ја одби меѓународната заедница за конфликтот во неговата земја: Сами ќе се справиме, ако треба ќе ве повикаме

Поврзани вести

Лисица ги изненади скопјани 

Илинка Иљоска

Затвореник измачувал и убил педофил, сакал и да го изеде. Пред судијата рекол дека убаво си поминал

И.И.

Лисиче и Аеродом се гасна комора, се жалат граѓаните на социјалните мрежи

Илинка Иљоска

Расфрлени кондоми и 80 луѓе без маски: Полицајци упаднаа на забава во Њујорк, сфатија дека прекинале оргии

Слободен печат

ВИДЕО: Австралија во шок откако тинејџер беше онесвестен од обезбедување бидејќи не носел маска

СП.

Правеле хрватски пасоши за криминалци од Србија и Црна Гора, уапсени 11 лица

И.И.

Остави Коментар