Ураганот Сали им донесе џиновски алигатор во дворот и тоа не е сѐ (ВИДЕО)

Бурата која дојде по ураганот носи нови ризици, па така Тина Ламберт Бенет, жителка на Галф Шорс, Алабама забележа дека ураганот Сали им донела поголема опасност. Имено, таа сними алигатор како шета низ поплавениот двор, пред куќата каде што живее.

– Отидов горе да ја снимам штетата врз нашиот имот како и тоа што им се случило на соседите, а кога погледнав надолу, го видов овој џин во нашиот двор, вели Тина за Си Ен Ен.

Таа вели дека алигаторите не се невидени во овој регион, но се со помали димензии, за разлика од снимениот кој е многу голем.

Погледнете:

„Ние  сме свесни дека ги има во нашата околина како и многу видови отровни змии, и знаеме дека не треба да одиме во поплавените места. Но ме изненади големината на овој примерок“, рече таа.

Прочитајте и...  Прв академски час на факултетите

Бенет вели дека Сали, кој го удри јужниот дел на САД како ураган од втора категорија, прво донел силни ветришта во регион, а потоа и поплави.

„Синоќа прво нѐ удрија силни ветрови кои откорнаа дел од покривот од куќата и предизвикаа прекин на струјата и други штети. Исто така предизвикаа излевање на околните канали и поплава на земјиштето и улиците. Со покачувањето на нивото, се поплави нашиот имот и змии и алигатори дојдоа во потрага по место за пливање, вели Тина.

Прочитајте и...  Филипче им порача на учениците: Вие може да бидете пример за возрасните и за целото општество (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

БиХ: Федералниот парламент по 30 години усвои Закон за безбедност при работа

Слободен печат

Главно жариште на ковид-19 во Европа: Мадрид е првата европска престолнина што повторно оди во карантин

Слободен печат

Пендаровски во говор на 75. сесија на ОН: Постигнавме значаен напредок во учеството на жените во политиката

Слободен печат

Анти-ковид вакцината на „Модерна” нема да биде достапна до претседателските избори во САД

Слободен печат

Заев на 8 октомври на средба со Столтенберг во седиштето на НАТО

Слободен печат

Полскиот министер за здравство со предупредување до нацијата: Можна е ескалација на пандемијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Рот со порака до Димитров: Ги исполнивте условите, преговорите треба да почнат што побргу

Слободен печат

Црна Гора: Почна новата учебна година под посебни епидемиолошки мерки

Слободен печат

Роденденско изненадување во Берлин: Михаел Рот го пречека Димитров со торта и свеќичка (ВИДЕО)

Слободен печат

Решение на Општина Центар: Рок од три дена за отстранување на челичната конструкција пред гостилницата „Аманет”

Слободен печат

Нема закон за вонредна состојба, затоа има разногласие околу уредбите

Весна Тодоровска

ВМРО-ДПМНЕ на мисла да иницира постапка за импичмент на претседателот Пендаровски

Слободен печат