Ураганот Ерик се движи кон Хаваи

Тропската бура Ерик прерасна во ураган и сега се движи кон Хаваи, предупреди Американскиот национален центар за урагани.

Во моментот Ерик се движи со околу 130 километри на час.

Минатиот месец ураганот Бери опустоши делови од Лујзијана, поради што претседателот на САД, Доналд Трамп прогласи вонредна ситуација во погодените области.

Прочитајте и...  Црна Гора прогласи крај на епидемијата на коронавирус

Прочитај повеќе

Избрана новата Влада на Косово предводена од Авдулах Хоти

Слободен печат

Полицајци синоќа правеле забава во кратовското село Куклица

МИА Агенција

ОПЕК: Се разгледуваат две опции за следниот период

Слободен печат

Хамнеи: САД се однесуваат кон другите, исто како полицајците кон Флојд

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Убиен пензиониран полицаец кој се обидел да спречи грабеж за време на протестите во САД

Слободен печат

„Комунална хигиена”-Скопје со апел за навремено плаќање на побарувањата за собирање и транспорт на отпадот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полска: Претседателските избори ќе се одржат на 28 јуни

Слободен печат

Јавниот долг на Грција се приближува до 200 отсто од БДП: Земјата спас гледа во туристите и кредиторите

Слободен печат

Четири лица починаа, 101 нов случај на Ковид-19 во земјава

Слободен печат

Филипче на состанок со Комисијата за заразни болести, координација за делување во жариштата на коронавирусот

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ апелира да се извештачат телефоните на Боки 13 и Заев

Слободен печат

Кина демантира дека не го информирала навремено СЗО за Ковид-19

Слободен печат