УРАГАНОТ БЕРИ СЕ ПРИБЛИЖУВА И СТАНУВА ПОСИЛЕН: Автомобилите во Њу Орлеанс веќе пливаат во вода (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

УРАГАНОТ БЕРИ СЕ ПРИБЛИЖУВА И СТАНУВА ПОСИЛЕН: Автомобилите во Њу Орлеанс веќе пливаат во вода (ВИДЕО)

Како што се пренесува, јачината на ветерот е се поголема, и сега изнесува повеќе од 100 километри на час.

Американскиот Национален центар за урагани денеска соопштил дека тропското невреме Бери со голема јачина се приближува кон брегот на Луизијана, а се очекува до утре да стане ураган.

Како што се пренесува, јачината на ветерот е се поголема, и сега изнесува повеќе од 100 километри на час, а се очекува тој да биде уште посилен, додека во Њу Орлеанс каде е прогласена вонредна состојба, автомобили веќе пливаат во вода.

Во Луизијана исто така е прогласена вонредна состојба, а долж целиот брег се на сила предупредувања од ураган.

Како што тврдат американските медиуми, вистинската опасност не е ветерот, туку дождот, бидејќи невремето би можело да донесе најголеми врнежи после повеќе од една деценија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close