УРАГАНОТ БАРБАРА ПОЧНУВА ДА ДИВЕЕ: Се движи кон Мексико со 215 км на час (ВИДЕО)

Ураганот Барбара добива на сила додека преминува преку Тихиот океан во насока запад-северозапад.

Американскиот Национален центар за урагани објави дека пристигнуваат ветрови кои дуваат со брзина од 215 километри на час, со уште посилни повремени удари, поради што овој ураган спаѓа во четврта категорија.

Центарот на ураганот е на околу 1.705 километри југозападно од јужниот врв на мексиканскиот полуостров Баха Калифорнија и се движи кон брегот со брзина од 24 километри на час.

Прочитајте и...  Екстрадиран во САД синот на предводникот на најмоќниот наркокартел во Мексико

Прочитај повеќе

Мета: Целта на владата на Рама е враќање на диктатурата

Слободен печат

Иранските власти затвораат училишта во два града за да спречат ширење на Ковид-19

Слободен печат

„Независне новине”: Најголем дел од кокаинот, вреден околу 50 милиони долари, требало да заврши во БиХ

Слободен печат

Деветто издание на конференцијата за социјален активизам „Engage”

Слободен печат

САД: Русија шири дезинформации за новиот коронавирус

Слободен печат

Даночна управа на Црна Гора: Митрополијата црногорско-приморска мора да плати долг

Слободен печат

Остави Коментар

19 − 14 =

Прочитај повеќе

Пониски трошоци за компаниите: Кинеската централна банка воведува нов економски стимул

Слободен печат

Палмер: Сите кои ќе му се приклучат на Додик ризкуваат американски санкции

Слободен печат

Косовскиот вицепремиер Хоти нападнат со јајца

Слободен печат

Нови 14 заболени во Јапонија од коронавирусот

Слободен печат

Една картичка за цела Европа: Нова стратегија на ЕУ за интегриран пазар на плаќања

Слободен печат

Втор ден од Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice” (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат