Уништени канделабри во скопски Аеродром (ФОТО)

До редакцијата на Слободен печат пристигнаа фотографии и информација за уништени канделабри во скопски Аеродром.

-Еве како го прославиле празникот Илинден некои наши домаќини патриоти. Делото го извршиле во ноќта меѓу 2 и 3 август во друштво со стаорци и утки. Уништени се, искорнати и искршени над 10 канделабри – светилки во Паркот со фонтани кај Хотелот Русија во Аеродром, напиша читателот и испрати фотографии на кои се гледа направената штета.

 

Прочитајте и...  Дали за падот на украинскиот авион е виновен диспечерскиот центар?

Прочитај повеќе

Фамилија шеташе на островот Хвар, а набргу ги потопи бран (ВИДЕО)

Слободен печат

Во напад во Нигерија се убиени 18 луѓе, одговорноста ја презема Исламска држава

Слободен печат

Заев и Борисов телефонски разговараа за соработка меѓу двете земји

Слободен печат

Трамп: Бајден треба да се тестира за дрога пред дебатата

Слободен печат

Шахпаска: Родителите на децата до шест години и со продолжено породилно да се вратат на работа

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Швајцарците со мнозинство од 50,1 процент го поддржаа купувањето на нови борбени авиони

Слободен печат

Се бројат мртвите во судирите меѓу Азербејџан и Ерменија: Загинаа 16 Ерменци, повредени се над 100

Слободен печат

Белите мантили на удар – и буквално: Сè почести физички напади врз здравствените работници

Слободен печат

Дали е Брисел новото европско жариште?

Слободен печат

Азербејџан прогласи воена состојба: Ерменија размислува да ја признае независноста на Нагорно-Карабах

Слободен печат

Белоруската полиција со солзавец и шок бомби против „непослушните демонстранти“

Слободен печат