Унгарците открија, Николов се сели во Серија А!? (ФОТО)

Унгарскиот веб портал „csakfoci.hu“ објави колку тамошните фудбалски екипи се активни на трансфер пазарот пред натпреварите во новата сезона.

Во сите екипи се објавени новите летни засилувања, како и заминувања, а кога сме веќе кај нив истиот извор го открива следниот клуб на македонскиот репрезентативец Бобан Николов.

Нашиот фудбалер досега ги бранеше боите на Мол Фехервар чиј дрес го носи веќе три години. Во оваа екипа игра уште еден наш репрезентативец, Висар Муслиу.

фото: csakfoci.hu

26-годишниот играч од средниот ред Николов претходно беше дел и од Вардар и романскиот клуб Вииторул.

Важечкиот договор му истекува на 30 јуни 2021 година, а според унгарскиот медиум екипата на Џенова ќе биде новиот клуб на Николов.

Прочитајте и...  Мората на позајмица, а Суарез пред трансфер во Атлетико!?

Џенова успеа да обезбеди опстанок во Серија А, во нејзините редови настапува Горан Пандев.

Прочитај повеќе

Невил: Не се освојува титула со Мегваер и Линделоф!

Слободен печат

Учесник во групите на Лига Европа го промовираше Руфати

Слободен печат

Халеп со прва титула во „вечниот“ град, Плишкова го предаде мечот (ВИДЕО)

Слободен печат

Мората на позајмица, а Суарез пред трансфер во Атлетико!?

Слободен печат

Косово без најдобриот напаѓач против Македонија!?

Слободен печат

Клоп уште еднаш ја покажа својата човечка величина! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Изов со принудни измени поради седум позитивни случаи на коронавирус

Слободен печат

Славниот Марадона денеска ќе навива против Ѓоковиќ

Слободен печат

Тодоров: Би било добро да ги играме мечевите на неутрален терен!

Слободен печат

„Марка“: Сега е јасно дека Зидан има сериозен проблем!

Дејвис со тројка во последната секунда за втор триумф на Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски ја најави победата на Јуве, успешно деби и за Пирло! (ВИДЕО)

Слободен печат