УМРЕЛ ПОСЛЕ СЕ*С НА СЛУЖБЕН ПАТ: Фирмата ќе му исплати отштета – Слободен печат
ВестиПланета

УМРЕЛ ПОСЛЕ СЕ*С НА СЛУЖБЕН ПАТ: Фирмата ќе му исплати отштета

Судот одлучил дека сексот е нормална потреба, исто како и храната

Семејството на човекот кој почина после секс на службено патување, со засега непозната жена, ќе добие отштета, одлучи францускиот суд.

Овој случај од 2013 година конечно доби судска разврска. Судот во Франција одлучи дека неговото најблиско семејство ќе добива по 80% од неговата месечна плата секој месец, до крајот на годината кога тој би требало да оди во пензија.

Судот, откако долго време го истражувал случајот, изнел мислење дека сексот е нормален дел од животот, исто како храната и туширањето, па затоа аргументите и жалбите на фирмата биле отфрлени.

Тие сметале дека тој не починал при извршување на професионални обврски, но судот пак, смета дека работодавецот е должен да го обештети семејството, независно од околностите под кои дошло до смрт.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close