Улицата „4“ во Долно Лисиче целосно реконструирана – Слободен печат
ВестиСкопје

Улицата „4“ во Долно Лисиче целосно реконструирана

Целосно е реконструирана улицата „4″ во Долно Лисиче во должина од 270 метри и површина од 820 квадратни метри.

Како што соопшти Општина Аеродром, реконструкцијата на улицата опфати рехабилитација на оштетениот асфалт и поставување нов тампон и нов слој асфалт.

Од Општина Аеродром информираат дека со забрзана динамика ја уредуваат патната инфраструктура и го олеснуваат секојдневното функционирање на жителите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close