Улица во Србија ќе го носи името на Тоше Проески – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Улица во Србија ќе го носи името на Тоше Проески

Една улица во селото Јабука во општина Панчево, Србија, ќе го носи името на Тоше Проески. Предлогот улицата да го носи името на Тоше е упатен до собранието на градот Панчево, и наскоро би требало да биде усвоен.

Тоа што улицата Тоше Проески ќе се наоѓа токму во селото Јабука не е случајност. Во ова село живеат голем број Македонци, кои на посебен начин сакаат да му се оддолжат на својот славен сонародник, пишува порталот 013 инфо.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close