Украла накит од стан и куќа и го продала за 760 евра

Златен накит / Фото: Профимедиа

Тетовската полиција расчисти две кражби на златен накит извршени во април годинава во Тетово и тетовско Желино и до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 55-годишната Х.А. од тетовска Палатица.

Таа се сомничи дека во куќа во Желино и стан во Тетово, каде била работно ангажирана, од нивните сопственици украла златен накит, кој го продала во златарница во Тетово за сума од 760 евра.

– Накитот е пронајден и вратен им е на сопствениците, информира МВР.

Приведени двајца измамници, пронајден златен накит

Видео на денот