8 C
Скопје

УХМР: Утринските температури над нулата

На територијата на целата држава утрово се измерени темепратури над нулата, соопшти УХМР.

Најстудено било во Берово, Крива Паланка, Дебар, Крушево, Маврово, Лазарополе со темепратура од еден степен, во Скопје-Зајчев Рид се измерени два степена, три степени беше во Скопје-Петровец и во Тетово, четири степени во Куманово и Прилеп, пет степени во Струмица и шест степени Целзиусови во Битола, во Штип, во Охрид, во Демир Капија, во Гевгелија, во Дојран и во Претор.

Изминатите 24 часа до 7 часот утрово наврнат е воден талог од три л./м2 во Пожаране, еден во Тетово, а под еден литар врнежи имаше и во Охрид, Битола и во Прилеп.

Прочитајте и...  Дел од жителите на Визбегово денеска без вода

Поврзани вести

Сенатот во понеделник ќе започне судење за отповикување на Трамп

Слободен печат

Османи: Процесот на проширување на ЕУ нема алтернатива

Слободен печат

Следното рочиште за „Таргет-Тврдина” ќе се одржи во вторник

Слободен печат

Српскиот воен синдикат добил поплаки од војници кои тврдат дека командантите ги тераат да се вакцинираат

Слободен печат

Конечно е постигнат напредок на средбата на македонско-бугарската Комисија за историски прашања

Слободен печат

Средба на пратеникот Мицевски со евроамбасадорот Гир

Слободен печат

Остави Коментар