УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Европската фудбалска куќа донесе одлука за одложување на натпреварот помеѓу Линфилд (Северна Ирска) и Дрита (Косово) поради позитивен тест за коронавирус.

Овој меч е прелиминарен за влез во елиминациската фаза на турнирот, а истиот требаше да се одигра денеска од 18.00 часот.

Играч на Дрита во понеделникот се тестираше позитивно за коронавирус, иако тој претходно тестираше негативно на него на 7 август.

Целиот состав на косовскиот тим беше тестиран пред да замине во Швајцарија.

Можно е УЕФА да го исфрли косовскиот шампион од турнирот за сезоната 2020/2021, иако годинашниот формат не е завршен.

Прочитајте и...  Надал загрижен пред „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ е во право!

Прочитај повеќе

Пет минути гледаа ВАР и направија грешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Навивачката група „Чкембари“ слави 35 години постоење! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот ја освои и Севиља, Димитријевиќ и Хувентуд на врвот во Шпанија

Слободен печат

Надал загрижен пред „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ е во право!

Слободен печат

Хамилтон в недела се израмнува со рекордот на Шумахер!?

Слободен печат

Пандев доби „конкуренција“ во нападот на Џенова!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ на „Ролан Гарос“ ќе атакува на 18 грен слем титула!

Слободен печат

Официјално: Луис Суарез е нов фудбалер на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Нема ракомет во Првата лига, поради ковид-19 суспендирана и групата „Б“!

Слободен печат

Кајакарите Спасиќ, Златаров и Небиовски во Словенија на европскиот куп

Демант дека е направен пропуст на еден од головите на Националната арена!

Слободен печат

Лига куп: Тотенхем без борба си закажа дуел со Челси!

Слободен печат