Удрил во дете и избегал

Вчера околу 18 часот на улицата „Вељко Влаховиќ“ во Дебар, патничко возило „мерцедес“, со англиски таблички, управувано од Ф.Х.(32) од селото Боровјан, Република Албанија, удрил во малолетничка. По ударот возачот избегал од местото на настанот, а повреденото девојче било пренесено во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Прочитајте и...  На скопски аеродром уапсен 19-годишник, се наоѓал на листата со мерка „апси“

Прочитај повеќе

Тетовка нападната од својата снаа

Слободен печат

Жител на Неготино физички нападнал 20 години помлад сограѓанин

Слободен печат

Прегазен пешак во Чаир, констатирани тешки телесни повреди

Слободен печат

На скопски аеродром уапсен 19-годишник, се наоѓал на листата со мерка „апси“

Слободен печат

Во скопско „бмв” пронајдени мигранти кај тунелите Удово-Демир Капија

Слободен печат

Тешко повредено лице откако возило излетало од патот Чашка-Велес

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Слободен печат

Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Слободен печат

Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Слободен печат

Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат

Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Слободен печат

Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Слободен печат