Удрен пешак на Рекорд (ФОТО) – Слободен печат
Хроника

Удрен пешак на Рекорд (ФОТО)

Денеска околу 11.30 минути во строгиот центар на градот беше удрен пешак од страна на возило Голф со скопски регистарски таблички.

фото: Слободен Печат/ Д.Митрески

Според информациите кои ги имаме, станува збор за пешак кој улицата не ја преминал на пешачкиот премин и бил удрен од споменато возило кое немало време да реагира.

Фото: Слободен печат/ Д.Митрески

На повредениот човек, на помош веднаш му притрчале луѓето од локалните дуќани и во моментов се чека екипа на Брза помош да му даде соодветна нега.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close