Удинезе го промовираше Несторовски (ФОТО) - Слободен печат

Удинезе го промовираше Несторовски (ФОТО)

Денеска како што и се најавуваше се случи официјалната промоција на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски како ново летно засилување на калчолигашот Удинезе.

Претходно Удинезе само го потврди трансферот на Несторовски од редовите на Палермо, а сега е и презентиран споделувајќи ги импресиите во својот нов клуб пред јавноста, како и очекувањата за претстојната сезона.


– Шест години по ред постигнувам двоцифрен број на голови, така сакам да биде и оваа сезона каде што мојата цел ќе бидам да постигнам 10 погодоци. Исто сум имал и многу асистенции, знам како да се движам на терените и комуницирам со соиграчите, мојата улога останува како напаѓач – вели новиот фудбалер на Удинезе.

Своите голгетерски перформанси веќе ги покажува на пријателските натпревари, беше двоен стрелец во триумфот над нисколигашот Кјарлинс.

Прочитајте и...  Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Додава дека ова е голем чекор за него, Босанецот Јајало (поранешен тимски колега од Палермо) и Хрватот Перица му помогнаа да се приспособи во новата средина.

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

18 − седумнаесет =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат