Удавен рибар, телото пронајдено во езерото „Козјак”

Рибари на езерото Козјак/Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

На 05.10.2021 во 09.30 часот на површината на водата од езерото „Козјак” било пронајдено телото на Б.Л.(55) од с.Пополжани, кичевско, кој на 25.09.2021, додека ловел риба, паднал во водите на езерото и се удавил.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Македонски Брод, а по Наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.

Видео на денот