Професорка спиела со 5 ученика, а пронашле и експлицитни снимки!

Фиона Виоти (30) дала отказ во приватното училиште „Bishops Diocesan“ во Кејптаун. Професорката по историја и тренер по ватерполо ја пријавил 18-годишен ученик кој тврди дека имал афера со неа и дека таа му вршела притисок кога сакал да прекинат.

Тоа е случај од октомври кој дури сега искочил во јавноста.

„Тој во старт се согласил на се, но кога сакал да прекинат, станал жртва. Не сакала да го остави на мира. Прво му праќала пораки да дојде кај неа дома, но ја преминала границата и тој сакал сето тоа да престане. Бидејќи не сакаше да го остави на мира, отидовме кај директорот и се му раскажавме“, рекол родителот на детето.

Прочитајте и...  Ја направил и најсреќна и најнесреќна жена на светот, запишал дека се срами од неа, а се преженил три недели по разводот
Facebook

Пронашле и експлицитни снимки

Daily Mail пишува дека кога стигнале истражителите, откриле дека професорката спиела со најмалку уште 5 други ученика.

Инаку, се работи за едно од најелитните приватни училишта во Јужна Африка.

Откриено е дека учителката ги вежбала учениците од 2013 до 2019 година, а пронашле и нејзини експлицитни снимки кои се ширеле низ училиштето и на интернетот.

Фиона претходно се занимавала со манекенство, нејзините фотографии биле во познатиот магазин Sports Illustrated, а нејзиниот дедо бил директор на училиштето и исто така предавал историја.

Facebook

Сопругот: Се разведувавме

Против неа нема да се покрене дисциплинска постапка, бидејќи дала отказ пред аферата да излезе во јавноста, но како што пишуваат јужно-американските медиуми, тешко дека после овој скандал ќе добие работа во училиште. Исто така, учениците со кои спиела можат да ја тужат приватно.

Прочитајте и...  Фановите ја искритикуваа Ана Николиќ дека е преслаба

Училиштето организирало терапија за учениците и семејствата откако скандалот излегол во јавноста. А психијатар посетува и Фиона, како што потврдил нејзиниот адвокат.

Сопругот вели дека по скандалот се развеле.

Facebook

Прочитај повеќе

Виц на денот – Глупи прашања

Слободен печат

Ја направил и најсреќна и најнесреќна жена на светот, запишал дека се срами од неа, а се преженил три недели по разводот

Слободен Печат

Создадени се еден за друг: 6 хороскопски парови кои совршено си одговараaт во спалната соба

Слободен печат

Уште едно големо признание: Ѓуле од „Ван Гог“ добитник на престижна музичка награда!

Слободен печат

Никогаш нема да погодите од што е направена брадата на Двејн Џонсон во „Херкулес“

Слободен печат

Иако се навлезени во шестата деценија од животот, сѐ уште важат за едни од најубавите жени во светот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тамара ужива со семејството: Нема море, но има разладување (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Необичен феномен: Додека цел свет се загрева, една точка во Атлантскиот Океан станува сè поладна

Слободен печат

Никол Шерзингер ја покажа феноменалната фигура во црвено бикини (ФОТО)

Слободен печат

Бекамови 21 година во брак: Се изневеруваат, па сè заташкуваат, а на крај остануваат заедно

Слободен печат

Бизнисмен си купил златна маска за да се заштити од корнавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Создадете нова слика за себе со овие вежби за самодоверба!

Слободен печат