Средношколка од Куманово со нож ранила соученик во училиште

Фото: Илустрација

Ученик во кумановско средно училиште бил ранет со нож во тепачка во училиштето, соопшти МВР.

„На 17.11.2021 во 16.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека во болницата во Куманово со повреди од остар предмет бил однесен малолетник од Куманово. По преземени мерки било утврдено дека тој бил повреден во средно училиште од малолетна ученичка во училиштето, се вели во полицискиот билтен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Видео на денот