Учебната година почнува со маки, средношколците со бојкот – Платформата ќе задоцни на првиот школски час

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ си се обезбедил статутарно – Мицкоски „имун“ на оставки во следните шест месеци

– Дејвид Гир, новиот евроамбасадор на ЕУ во Македонија – Преговорите за членство во ЕУ треба да донесат видливи придобивки за македонските граѓани

– На медицинските сестри на Инфективна клиника им пукна филмот – Поднесени три откази, министерот Филипче го гасне огнот

– Учебната година почнува со маки, средношколците со бојкот – Платформата ќе задоцни на првиот школски час

– Извештај – Институциите за една маска плаќале по 448 денари!?

– Истражување – Коронавирусот не се пренесува преку мајчиното млеко

– Судир меѓу Азербејџан и ерменските бунтовници Сите повикуваат на мир, но војната ескалира

Прочитајте и...  Земјоделците со барање до Европарламентот: Забранете понуда од типот „веган бургер" или „веган колбас" во рестораните

– Ролан Гарос – Ѓоковиќ против Литванецот Беранкис, што го испоти во Синсинати

– Колумни од Милорад Стојмановски, Ивица Челиковиќ, Катерина Блажевска, Мирјана Најчевска

– Во овој број додаток „Филм“ со најнови рецензии, критики и извештаи

– Занимловости од светот на естрадата, енигматика, хумор, тв-програма…

Поврзани вести

Хуманитарен концерт: Интернационална екипа ќе свири за помош на колегата Игор Пармаковски

Слободен печат

Весковски: Водоснабдувањето е нормализирано, ваков дефект се појавува еднаш на 10 години

Слободен печат

Извештај: Кинеските супер богати личности зголемија богатство за 1,5 билиони долари за време на пандемијата

Илинка Иљоска

Полициски час е на сила од денес во Словенија

Илинка Иљоска

Милошоски: Собранието ќе расправа за причините за пропаѓањето на Еуростандард банка

Слободен печат

СЗО: Ставете ги контактите во изолација

Илинка Иљоска

Остави Коментар