Убиството кај Слупчане е извршено одблизу

Кумановски обвинители извршиле увид во село Слупчане, каде синоќа беа застрелани две лица.

Првичните информации се дека било пукано одблизу во автомобилот каде бил 47 – годишниот Ељхам Салахи од село Опае и неговиот осум годишен син.

Двајцата починале во возилото, а собраните докази од местото на убиството викано „Слупчански бунар“ како и трагите од терен ќе се вештачат дополнително, велат од ОЈО.

„Пронајдени се и подигнати поголем број испукани чаури преку чие вештачење се очекува да се утврдат битни факти во предметот. Ќе биде извршено вештачење и на возилото на кое се видливи повеќе траги од напад со огнено оружје. Издадена е и Наредба за вршење обдукција на телата на починатите“, велат од ОЈО.

Прочитајте и...  Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга

Прочитај повеќе

Полицијата привела лице од Ѓорче Петров за нарушување на јавен ред и мир

Слободен печат

Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга

Слободен печат

Немил настан во Делчево: Почина 6- годишно дете по пад од трактор

Слободен печат

ЈО даде наредба за истражна постапка за убиство во Гостивар

Слободен печат

Виница: Товарно возило удри во две лица, почина 47-годишна жена

Слободен печат

Тетовци се заканувале со нож и од такси возачи краделе пари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Слободен печат

Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Слободен печат

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Притвор за арамија од Гевгелија

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат