Убиство во Арачиново: Маж ја убил својата сопруга

Четириесетгодишен маж ја убил својата 36 годишна жена во семејниот дом во Арачиново, информира МВР,

„Во 12:45 во ПО Арачиново било пријавено дека А.Н. (1980) ја усмртил својата сопруга Б.Н. (1984) во нивниот семеен дом. Сторителот е приведен“, велат од МВР.

Засега останува непозната причината поради која настанал овој злочин.

Видео на денот