УБИСТВО ЈА ПОТРЕСЕ ИРСКА: Му ги отсекле главата и екстремитетите на малолетник, па му го предале телото на нарко бос

Убиецот и неговиот помошник го избоделе 17-годишникот до смрт, а потоа го искасапиле телото и го ставиле во вреќа.

Малолетник во Ирска бил избоден повеќе пати, а двајцата напаѓачи потоа му ја отсекле главата и екстремитетите, тврди локалната полиција.

Кин Малреди Вудс (17), како што наведуваат тамошните медиуми, буквално е распарчен, а убијците му ја отсекле главата и екстремитетите, а телото се претпоставува дека му го предале на еден нарко бос како порака.

Се претпоставува дека напаѓачите исечените врвови од прстите на жртвата, пред да му ги исечат екстремитетите – рацете и нозете, ги фрлиле на улица. Еден од изворите блиски до истрагата открил дека убијците тоа го сториле за да ги отстранат можните остатоци од ДНК под ноктите.

Убиецот и неговиот помошник го избоделе 17-годишникот до смрт, а потоа го искасапиле телото и го ставиле во вреќа. Медиумите наведуваат дека Кин сепак се борел.

Прочитајте и...  Полицискиот час го зголеми процентот на пријавени случаи на семејно насилство

– Еден од двајцата осомничени има одбранбени рани. Полицијата се сомнева дека му ги отсекле врвовите на прстите за да не бидат пронајдени – вели неименуван извор.

Прочитај повеќе

БиХ ги отвора границите за граѓаните на Србија, Хрватска и Црна Гора

Слободен печат

Граѓаните задоволни од укинувањето на полицискиот час, угостителските објекти почнаа со работа (ФОТО+ВИДЕО)

Михаило Донев

ЗНМ најостро ги осудува заканите кон новинарската екипа на ТВ Клан

Слободен печат

Пандемијата остави без работа над 40 милиони Американци

Слободен печат

Спасовски: Со Филтер станицата во Карбинци се става крај на снабдување на населението со вода за пиење преку локални бунари

Слободен печат

Италија: Разбиена мафијашка мрежа, со измами пренасочувале пари од еврофондови

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЕК: Разумно е да се размислува за избори, не може вечно да има техничка влада

МИА Агенција

Дескоска: Ако не се продолжи вонредната состојба, изборите се на 21 јуни, тоа го предвидува и Уставот и уредбата

Слободен печат

Трамп со декрет ќе ја ограничи заштитата од одговорност на социјалните мрежи

Слободен печат

Американски воени авиони утре ќе летаат долж реката Вардар за да го поздрават нашето членство во НАТО

Слободен печат

Истражување на EY: Франција водечка европска дестинација за нови странски инвестиции

Слободен печат

Тачи како доказ за бизнисот со дрога на „Курти и неговата група” го даде ова ВИДЕО

МИА Агенција