Убиена мајката на советничката на Рамуш Харадинај (ФОТО) – Слободен печат
ВестиРегион

Убиена мајката на советничката на Рамуш Харадинај (ФОТО)

Се дознава дека 42-годишната жена е убиена по расправија што ја имала со нејзиниот сопруг, 20 години постар.

Жената која беше убиена денеска во Призрен со 15 куршуми од нејзиниот сопруг, е мајката на потпретседателката на Алијансата за иднина на Косово и политичката советничка на косовскиот премиер во заминување, Рамуш Харадинај, Диелза Хоти. Хоти исто така е и лидер на младината на оваа партија, пренесува Газета Експрес.

Самата Хоти ја објави веста преку фотографија што ја сподели на Инстаграм.

„Почивај во мир моја мајко, ангел мој“, напишала ќерката на покојната.

Досега се знае дека 42-годишната жена била убиена по расправија што ја имала со нејзиниот сопруг, 20 години постар, 61-годишниот Б.В., со кој биле во брак неколку години.  Двајцата се вратиле од одмор во Швајцарија.

Газета Експрес

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close