Убиен тинејџер во трговски центар во САД

Еден тинејџер е убиен во пукање во трговски центар во приградска област Денвер, соопшти американската полиција.

Портпаролот на полицијата во Аурора, Ентони Камачо, изјави дека во тек е потрага по еден осомничен, но не да прецизира дали има сознанија колку лица биле вклучени во пукањето.

– Не веруваме дека постои закана за пошироката јавност, рече Камачо, но не кажа повеќе детали.

Полицајците кои патролирале во трговскиот центар реагирале на пријава за пукање и го пронашле 17-годишпното момче повредено, кое потоа било однесено во болница каде што починало.

Прочитајте и...  САД надмина 100 илјади жртви од коронавирусот

Прочитај повеќе

Одложено лансирањето на ракетата, нов обид во сабота

Слободен печат

Тивок бунт во Франција: Угостителите на празни маси и со положени униформи ги сервираа своите барања

Слободен печат

Ваучер од 6 илјади денари за летување во Македонија може да добијат повеќе членови на исто семејство

Слободен печат

САД надмина 100 илјади жртви од коронавирусот

Слободен печат

Филипче: Имаме помала стапка на смртност од Грција и од Словенија

Слободен печат

Еден од платените убијци кои пукаа во црногорскиот мафијаш во Киев имал македонски пасош (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лошото време може да го одложи стартот на ракетата на „СпејсИкс” со американски астронаути

Слободен печат

Вашингтон формално заклучи дека Хонгконг не ја задржал автономијата

Слободен печат

Заев апелира мерките да се почитуваат без исклучок

Слободен печат

ВО ЖИВО: Следете го историското полетување, НАСА и Спејсикс испраќаат астронаути во вселената

Слободен печат

Борел: Единствено дијалогот на ЕУ гарантира европска иднина на Србија и на Косово

Слободен печат

Терминот во којшто може сигурно да се очекува отворање на градинките е 15 јуни

Слободен печат