Убиен повозрасен маж во Рашче

МВР известува дека денеска околу 14.40 часот во скопското село Рашче е убиен повозрасен маж.

Убиецот е во бегство, а на местото на настанот е започнат увид.

Повеќе информации за убиството се очекуваат по извршениот увид.

Прочитајте и...  Приведен скопјанец кој мастурбирал пред граѓани

Прочитај повеќе

Приведен 61-годишник кој пред три дена силуваше девојче во Тетово

Марина Дамческа

Затвореник косовец предизвикал пожар во затвор „К’шање”

Слободен печат

Притворен Македонец кој бил спречен во обид за учество во странска војска и параполициски формации во Сирија

Слободен печат

Приведен скопјанец кој мастурбирал пред граѓани

Слободен печат

Магацин и возило изгореа во пожар во охридско Велгошти

Слободен печат

Обвинение против две лица, вработени во Град Скопје, кои присвојувале пари од граѓаните кои плаќале данок и надоместоци

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кривична за жител на Дебар кој обиде да силува сограѓанка

Слободен печат

Притвор за лицето кое обљуби 14-годишно девојче во Гевгелија

Слободен печат

Уапсен гевгеличанец за силување на малолетничка

Слободен печат

Бројот на жртви од трагедијата во Романовце се искачи на пет

Слободен печат

Триесетдневен притвор за полициски службеник кој земал мито

Слободен печат

Обвинение против лицето кое криеше марихуана во куќата на својот дедо

Слободен печат