6.8 C
Скопје

Убиен мигрант во близина на Лозница

Осомничениот, исто така Авганистанец, стар 30 години, е во бегство и полицијата го бара во околината на Лозница.

Расправијата меѓу двајцата мигранти на автобуската станица во Бања Ковиљача заврши трагично. Инцидентот се случил утринава.

Двајцата мигранти се скарале, па се степале. Еден од нив извадил нож и прободел 23-годишно момче од Авганистан.

Осомничениот, исто така Авганистанец, стар 30 години, е во бегство и полицијата го бара во околината на Лозница.

Поврзани вести

Скопјани пронашле безживотно тело на подрачјето на Гази Баба

Слободен печат

Три лица претепале скопјанка пред малолетниот син

Слободен печат

Џафери пред уставните судии: За Законот за ЈО во целост се почитуваа одредбите од собранискиот Деловник

Слободен печат

Дебарчанец ги истепал сопругата и децата

Членот на Судски совет Зоран Теофиловски обвинението против него го смета за монтирано

МИА Агенција

Во подрум уапсени зависници од кокаин и марихуана

Остави Коментар