Убиен Албанец во центарот на Атина

Грчка полиција/ Фото EPA-EFE/DIMITRIS TOSIDIS

Грчката полиција денеска го истражува убиството на мажот (39) во кафуле во деловна област во центарот на Атина, во близина на главната железничка станица во грчката престолнина.

Човекот, кој бил идентификуван како албански државјанин, бил застрелан во главата и стомакот, а убиството го извршил еден од убијците, објави Катимерини.

Очевидец, наводно, и рекол на полицијата дека маж облечен во црно и пришол на жртвата, пукал во него три пати и побегнал со автомобил „со светли бои“. Човекот бил префрлен во болница, но лекарите не успеале да му го спасат животот.

Полицијата го истражува убиството, кое може да биде поврзано со активностите на жртвата во ноќниот клуб што го поседувал, додава Катимерини.

Видео на денот