Убавината на спортот, мајка го дои детето пред натпревар

Фудбалерката на Орландо, Седни Леру ги разнежи срцата на фудбалските фанови откако објави фотографија на која се гледа како ја дои својата четиримесечна ќеркичка, Роуз Џејмс, непосредно пред натпревар.

Леру е во брак со фудбалерот Дом Дваер и имаат две деца, од кои Роуз ја добија на 28 јуни годинава, а фудбалерката одлучи да се врати на терените.

„Оваа девојка и јас имавме навистина долго патување во претходните неколку месеци“, напиша Леру на својот профил на Инстаграм.

Прочитајте и...  Сакраменто Кингс испрати алармантна порака

Прочитај повеќе

Двајца италијански пливачи загинаа во авионска несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Велковски и Риека финалисти во Купот на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Колку најбогатиот клуб во Англија ќе потроши на трансфери ова лето?

Слободен печат

Игуаин има интересна понуда од Премиер лигата!

Слободен печат

Дортмунд може и без Халанд, „хет-трик“ на Санчо (ВИДЕО)

Слободен печат

Мистерија „Саул“: Што ќе се дознае за три дена!? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФК Ренова: Не нè интересира дали ќе се игра првенството, најважно е здравјето!

Слободен печат

„Финалната битка“ на 20 јули за Скудетото!?

Слободен печат

Меси: Фудбалот никогаш повеќе нема да биде ист!

Слободен печат

Чурлинов со прв гол за Штутгарт, Македонецот чекор поблиску до Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Слободен печат