УБАВИ ВЕСТИ ОД АЛБАНИЈА: Силниот земјотрес им го сруши домот, но животот им донесе нова радост (ФОТО)

Семејството Сула од албанскиот град Драч е едно од многуте кои ги загубија своите домови во силниот земјотрес кој ја погоди соседна Албанија. Сепак, животот на ова семејство им донесе нова радост.

Иако без покрив на над главата, Адријана на свет ја донесе својата ќерка Ајсел. Убавата вест ја пренесе и министерката за здравство на Алабанија, Огерта Манастрлиу.

– Чудото на животот. Иако семејството Сула остана без покрив од страотниот земјотрес и е засолнето во шатор во Манз, пред неколку часови е родена Ајсел, нивната ќерка, која е во добра здравствена состојба, исто како и мајката Адријана – напиша министерката.

Фото: Ogerta Manastirliu

 

Прочитајте и...  Дваесет и пет години од геноцидот во Сребреница (ФОТО)

Прочитај повеќе

Мицкоски: Цениме дека имавме успешна кампања (ВИДЕО)

Слободен печат

Николовски: За ВМРО-ДПМНЕ зборот враќање постои единствено за враќање на Груевски и обнова на режим

Слободен печат

Илон Маск пред Ворен Бафет, го зазема седмо место на листата на милијардери на „Блумберг”

Слободен печат

Царовска: Време е за 50:50, за силни жени кои што рамноправно учествуваат во создавање на силно општество

Слободен печат

Димитров и Царовска возеа велосипеди низ Скопје: Возиме сите напред кон ЕУ, таму каде што припаѓаме (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заев: Не смееме да дозволиме да ја прокоцкаме шансата што заедно ја создаваме овие три години (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Андреевски: Непотизам на дело, таткото и синот Мицкоски преку Машински факултет наплатиле илјадници евра од проекти од државната ЕЛЕМ

Слободен печат

Николовски тврди дека семејството Заеви се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави

Слободен печат

Спасовски: Секое гласање за ДУИ е глас за ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Филипче: Во јули лиценцирани 66 доктори на медицина, половината од нив изразија желба да работат со ковид пациенти

Слободен печат

Што снимаш ти мајмуне- нападната новинарската екипа на Ал Џезира (ВИДЕО)

Слободен печат

Два нови случаи на коронавирус во Кавадарци

Слободен печат