Убавата Мерима носи две значки, полициска и на ФИФА (ФОТО) – Слободен печат
ОстанатoСпорт

Убавата Мерима носи две значки, полициска и на ФИФА (ФОТО)

Мерима Челик, преку ден е чувар на редот и мирот низ улиците на Сараево, додека за време на викендите „работи“ и како фудбалски судија.

Мерима Чеик е вработена како полицаец во сараевскиот кантон но за време на викендите има и втора професија, таа е и фудбалски судија. Мерима е една од двете девојки од БиХ која е меѓународен судија.

– Секогаш има место за напредок, фудбалскиот судија учи и се соочува со нови ситуации, така што секогаш треба да работиме на своите усовршување – вели Челик, кој во слободното време има и трета прифесија, инструктор по пливање и скијање.

Нејзина најголема желба е да го суди големото фудбалско дерби во БиХ, помеѓу Железничар и Сараево.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close