3.9 C
Скопје

Убава вест: Пронајден е дедо Васил

Семејството Ангеловски од скопско Маџари пред неколку часа на социјалната мрежа Фејсбук побара помош од граѓаните во потрагата по дедо Васил кој излегол од домот и не се вратил назад.

На истото место, Бошко ја соопшти убавата вест, дека дедо Васил е пронајден.

Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара помош од сите кои можат да му дадат било каква информација за неговиот татко. 

Исчезна маж од Скопје, семејството моли за помош

Прочитајте и...  Русино прво ќе го направиме санитарна депонија, па потоа ќе го затвориме

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО: На Италијанците не им е дозволено да ги преминат границите за Божиќ

Слободен печат

Најпродаваната книга во Италија содржи само празни страници

Слободен печат

ВИДЕО кое ги мобилизираше добрите луѓе: Учениците Мите и Катерина од село Стрновац ќе добијат компјутери за настава

Слободен печат

„Коха“: МСП на Косово ги снабдува амбасадите со знамиња на ОВК

Слободен печат

Португалија ги олеснува мерките за Божиќ, но не и за Нова Година

Слободен печат

ВИДЕО: Филипче убедува дека изборите во Штип ќе бидат целосно безбедни по здравјето на граѓаните

Слободен печат

Остави Коментар