Убава како мама: Ова е ќерката на Хурем Султан која ја одгледува сама! (ФОТО)

Актерката Мерием Узерли (36), најпозната по улогата како Хурем Султан во турската серија „Величествениот“, сподели фотографии со нејзината ќерка.

Симпатичното селфи беше објавено од Мерием на нејзиниот блог и успеа да ги трогне своите фанови.

Фото: Инстаграм

„Кои убавици“, „Убави девојки“, „И мајката и ќерката се многу убави“, „Малата Александра Анастасија Лисовска султан“, „Малата Мерием“, „Колку многу личи на мама“, „Прекрасна како нејзината мајка“, „ Ги има очите на мајка ѝ “,„ Вие сте мојата омилена актерка “,„ Многу убава и природна мајка “…, се некои од коментарите од нејзините најверни обожаватели.

Убавицата по име Лара Џемине е родена на 10 февруари 2014 година. Нејзината мајка ја воспитува сама.

Фото: Инстаграм

Сега актерката и нејзината ќерка Лара живеат во Германија, а од време на време ѕвездата се враќа во Турција. Мерим долго време беше русокоса, што не беше по желба на сите нејзини обожаватели, но подоцна се врати во боја поблизу до нејзината природна.

Прочитајте и...  Ембриологот Мимоза Витанова: Насочени сме кон биопсирање на ембриони за генетски испитувања

Поврзани вести

д-р. Горан Николов, интернист-кардиолог: Метаболен синдром и ковид-19

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Албанска кујна – Пита со говедско и пилешки гради (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

Не ви е потребно напорно вежбање, само перење, пеглање и чистење: Колку калории трошат домашните работи?

Слободен печат

Дали на Шербеџија и неговата сопруга им се заканува затвор во Америка за затајување данок?

Слободен Печат

ФОТО: Никол Шерцингер ги демантира гласините за бременоста на ефикасен начин

Слободен Печат

Ембриологот Мимоза Витанова: Насочени сме кон биопсирање на ембриони за генетски испитувања

Ј.К.Д

Остави Коментар