-3 C
Скопје

Убав гест од навивачите на Лече, на ривалите им ги отворија своите домови!

Одлучено е натпреварот од најсилното италијанско првенство да се одигра денеска со почеток од 15.00 часот.  Освен веста дека се одложи натпреварот на Апенините се зборува и за убавиот гест направен од страна на навивачите на Лече.

Вчерашниот дуел помеѓу екипите на Лече и Каљари требаше да се одигра во 20.45 часот, но беше одложен поради големите врнежи од дожд.

Неколку пати судијата заедно со капитените на двете екипи истрчаа на теренот да видат дали има услови да почне натпреварот, но тоа беше практично невозможно.

Имено, околку 250 навивачи на новиот прволигаш им ги отворија вратите на своите куќи на навивачите на Каљари, за да можат да преспијат, и да присуствуваат на денешниот натпревар, кој според последните информации со сигурност ќе започне од 15.00 часот.

Прочитајте и...  Брестовац: Мора да се соочиме со реалноста, ќе боли една-две години но мора да направиме тим

На табелата во Серија А Каљари кој се наоѓа во победничка серија е на петтата позиција со 24 бодови, додека Лече кој веќе одамна нема вкусено триумф е на 17. место со 10 бодови.

Поврзани вести

ВИДЕО: Ливерпул во огромна криза, Барнли го освои „Енфилд“!

Слободен печат

СП: Данците убедливи, Шпанците славеа во дербито против Германија

Слободен печат

ВИДЕО: Страшна контра, репрезентативец на Конго како „Брзата птица итрица“!

Слободен печат

Руни: Пред шест недели реков дека Јунајтед ја освојува титулата!

Слободен печат

Хрватска е блиску до четвртфиналето на Светското првенство

Слободен печат

Фернандо Љоренте ќе му биде соиграч на Несторовски!?

Слободен печат

Остави Коментар