Убав гест на Италијанецот, Анчелоти изненади фан на Евертон! (ВИДЕО)

На овој искусен стручњак не му треба(ше) многу за да ги освои симпатиите на навивачите на Евертон и фановите ширум светот.

Именувањето на Карло Анчелоти на клупата на премиерлигашкиот клуб беше прифатено со одушеување, навивачите од Ливерпул не очекуваа такво големо тренерско име.

Евертон до прекинот на сезоната се наоѓаше на 12 позиција и скоро е сигурен опстанокот, а не се така далеку ниту позициите кои водат во Европа.

Анчелоти слободното време го искористи со цел да контактира со 52-годишен навивач на Евертон кој има болест на моторниот неврон и прашуваше за неговата состојба.

Информациите велат дека луѓето со таква болест се во поголем ризик од коронавирус. Затоа и менаџерот на Евертон апелира да се остане дома, да се чуваме и да го спречиме ширењето на коронавирусот.

– Здраво, Марк, како си, Карло е. Знам дека си навивач на Евертон – вели Анчелоти, а потоа одговори и Марк:

Прочитајте и...  Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

– Да, јас сум и ваш фан – рече возбудениот навивач и продолжи:

– Јас сум добро. Моментно гледам што има на Нетфликс. Доколку имаш некоја серија која би можел да ја погледнам…

Анчелоти му препочара да ја гледа серијата „Аутсајдер“. Целиот нивни разговор можете да го погледнете и слушнете на видео записот.

Воедно Италијанецот истакна дека беше задоволство да се зборува со Марк. Му посакува сè најдобро нему и на сите кои страдаат од COVID-19.

– Сила и храброст до сите. Ќе победиме и на овој натпревар – истакна Анчелоти.

Прочитај повеќе

Синот на Михаел Шумахер стигна и до Формула 1!

Слободен печат

Ристоски на „Златна Војводинска ракавица“, а се подготвува и за ЕП во Будва!

Слободен печат

Далеку од „пријателска“: Невиден инцидент на кошаркарски меч во Украина! (ВИДЕО)

Слободен печат

УЕФА ја следи ситуацијата во Ерменија, Црвена звезда ќе игра во Ереван!

Слободен печат

Куп: Вардар за четвртфинале против Академија Пандев

Слободен печат

Рома е фаворит за потписот на „кралскиот“ напаѓач“!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Коронавирусот го одложува новиот меч на Џенова и Пандев!?

Слободен печат

Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

Слободен печат

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат

Имаше шампионски амбиции во НБА лигата, но на крајот доби отказ!

Слободен печат

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат