Уапсено лице што избегало од затворот во Прилеп

Министерството за внатрешни работи информира дека е уапсено лице за доиздржување казна затвор.

-Денеска ( 21.10.2020) во 11:20 часот, полициски службеници од ОВР Кичево го привеле Х. Ф. (41) од село Горно Строгомиште кој се барал со потерница од КПУ Затвор Прилеп за доиздржување на казна затвор во траење од една година, еден месец и 20 дена за сторено кривично дело предвидено со член 215 од К.З. на РСМ-стои во соопштението на МВР.

Лицето е спроведено во КПУ Затвор Прилеп.

Прочитајте и...  Приведен 36-годишен скопјанец баран со потерница

Поврзани вести

Приведен 36-годишен скопјанец баран со потерница

Слободен печат

Претреси и апсења во Кондово

Слободен печат

Приведен скопјанец кој од семејна куќа украл пари и злато

Слободен печат

Скопјанка почина откако во неа удри автомобил

Слободен печат

Тетовци фатени со кокаин

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian