Уапсени тројца напаѓачи кои претепаа пензионер во Пула (ВИДЕО)

Во Загреб е уапсен третиот и последен маж кој полицијата го поврза со нападот на 77-годишен човек во Пула, соопшти полицијата, пренесуваат тамошните медиуми.

Полицијата во Пула вчера околу 11.50 часот примила повик од болницата дека повреден е маж, а потоа било утврдено дека непознати лица по вербална расправија, физички го нападнале 77-годишниот пензионер кој работел како чувар во кафуле.

Повредениот се здобил со тешки повреди, а полицијата успеала да ги уапси тројцата осомничени. Едниот бил уапсен во подрајчето на Пула, а другите двајца во подрачјето на Загреб.

Прочитајте и...  Новинарка на Си Ен Ен ограбена во јавување во живо: Додека известуваше за водостојот, крадец ѝ извлече нож (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Хоти ги замоли пратениците во косовското Собрание да гласаат за измените на буџетот

Слободен печат

Заев од Кавадарци: Секоја година ќе ги зголемуваме платите на здравствените работници и соработници до 10 отсто

Слободен печат

РЕКОРДЕН БРОЈ ЗАБОЛЕНИ: Флорида потврди 11.458 новозаразени со коронавирусот

Слободен печат

Николоски: Референдумска излезност на 15 јули за обнова на Македонија

Слободен печат

Прва жртва од коронавирус во Малешевијата

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стапија во сила новите уставни амандмани во Русија

Слободен печат

Четворица новозаразени од коронавирусот во Кичево

Слободен печат

Богојески од Крушево: Очекувам сите крушевчани без разлика на нивната политичка припадност да гласаат за Македонски концепт

Слободен печат

Автомобил влетал во група демонстранти на автопат кај Сиетл, две жени повредени (ВИДЕО)

Слободен печат

Јанушев од Петровец: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми платите за 25 отсто, пензиите за 20, а ќе ја намали невработеноста под 10 отсто

Слободен печат

Земјотрес од 5,5 степени го погоди Таџикистан

Слободен печат