Уапсени три лица од Тетовско барани со потерници

Приведено лице / Фото: EPA/ALEXANDER BECHER

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера во периодот од 13 до 16:50 часот, со судски наредби за издржување на затворски казни, ги привеле З.Ј.(56) од Тетово, И.А.(24) од тетовско Долно Палчиште и Ф.Џ.(53) од тетовско Боговиње, соопшти МВР.

Тројцата биле спроведени во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово” во Тетово за издржување на казните.

Видео на денот