Уапсени малолетни крадци во Прилеп

Македонска полиција/ Фото: МИА

На 12.11.2021 во 15.00 часот на ул.„Прилепски бранители” во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп лишиле од слобода двајца малолетници (машко и женско), кои биле затекнати  при извршување кражба во продажен објект на истата улица.

Кај нив биле пронајдени одземените предмети и биле вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Видео на денот