Уапсени и двајцата помошници офицери од иранскиот танкер во Гибралтар – Слободен печат
ВестиПланета

Уапсени и двајцата помошници офицери од иранскиот танкер во Гибралтар

Капетанот на бродот и главниот офицер беа уапсени вчера.

Гибралтарската полиција денеска соопшти дека уапсила двајца помошници офицери од иранскиот танкер „Грејс 1″, кој беше запленет минатата недела поради сомневање дека ги крши европските санкции пренесувајќи нафта во Сирија.

Капетанот на бродот и главниот офицер беа уапсени вчера.

„Сите четворица се од индиска националност и добија целосна правна помош“, се наведува во соопштението на гибралтарската полиција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close